Google Reklamları

Ziyaret ettiğiniz herhangi bir sitenin içerisinde karşınıza çıkıveren reklamların nereden geldiğini ve hangi kıstaslarla o bölgeye yerleştirildiğini merak ediyor musunuz?

İşte internette gezinirken karşınıza çıkan reklamların geldiği kaynak Google’ın ta kendisi. Google bunu neden yapıyor Google reklamları ne işe yarıyor?

Reklam ticaretin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bir ürünü veya hizmeti tanıtmanın en etkili yoludur. İnternette bir şeyler almak ya da bir şeyler satmak için varız. Bu mantıkla bakıldığında çok geniş bir ticari ağın bir neferi olduğumuzu söyleyebiliriz. Bir web sitesinin arz talep dengesinde bulunduğu konum onun reklam almasını sağlamak için ilk unsur olmaktadır.

Mevcut web sitenizin kullanıcılar tarafından gördüğü talep analiz edilerek size reklam yayınlama hakkı verilir. (öncelikle buna talep oluşturursunuz, talebinize bağlı olarak siteniz incelenir ve reklam alma hakkınız onaylanır.) bir işin getirilerinden konuşmaya başladığımızda onun bir ticari eylem olması söz konusudur bizde aslında bütün bu ticari eylemin püf noktalarını göstermeye çalışıyoruz.

Google reklamları nelerdir?

Google üzerinden reklam vermek ya da reklam almak istediğinizde Google’ın reklamlar konusunda yaptığı iki platform ile karşılaşırsınız. Bunlar Google adsense ve Google ads’tir. Google ads reklam vereni ilgilendirirken Google adsense ise reklam alanı ilgilendiren bölümdür.

Google ads için başvuru yaptığınızda dikkat edilen unsurlar kaliteli bir alt yapıya sahip olmanızdır. Google’ın en çok dikkat ettiği unsur hizmetini sunacağı kişilerin özgün ve kaliteli ürünleri olmasıdır.

Hep aklımızda olması gereken birincil kural Google’ın bizden her zaman kalite beklediğidir. Reklam konusunda yapılan Google ads çalışması bir anahtar kelime çalışmasıdır. Doğru anahtar kelimeler kısa ve öz bir yaklaşım ile reklamların üst sıralara taşınması gerçekleştirilir.

Örnek verecek olursak; bir e-ticaret siteniz bulunuyor ve saç bakım ürünleri ile ilgili bir reklam yayınlamak istiyorsunuz. Doğru bir strateji izleyerek doğru reklamı yapmanız size iyi kazanç sağlayabilir, yanlış seçilecek anahtar kelimeler faydadan çok zarar verebilir. Konumuza geri dönecek olursak, saç bakımı ürünlerini satıyorsanız seçmeniz gereken anahtar kelimeler saç bakım ürünleri, saç bakımı, bakım şampuanlarının yanı sıra markaları aratan kullanıcılara da hitap etmelisiniz, L’OREAL Saç bakım ürünleri, OGX Saç bakım ürünleri gibi..

Google adsense sistemi nedir?

Google’ın reklam üzerine uyguladığı bir diğer sistem olan adsense sistemi web site sahibi olan kullanıcın reklam alarak reklamların tıklanma oranı üzerinden para kazanmasını kapsar.

Reklamların nerede yayınlanacağı, kullanıcıya ne sıklıkla sunulacağı site sahibi tarafından belirlendiği için buradaki başarının elde edilmesi de doğru teknik kullanımına bağlı olmaktadır.

Google reklam fiyatlarını nasıl belirler?

Google reklam fiyatlarını açık arttırma usulü ile belirlemektedir. Web sitenizin reklamlarda kaçıncı konumda yer alacağına bağlı olarak anahtar kelimenize verilen tıklama başına maliyeti, reklamınızın kalite puanı, günlük bütçeniz gibi özellikler göz önünde bulundurarak belirlenir.

Her anahtar kelime için farklı bir tıklama başına maliyeti belirleyebildiğiniz gibi otomatik olarak da belirleyebilirsiniz. Otomatik belirlediğiniz maximum tıklama başına maliyet verip google un üst kısımda çıkması için teklifleri kendisinin ayarlamasını sağlamış olursunuz.

Türkiye geneline çok çeşitli sektörler olmasına rağmen anahtar kelimelerde tıklama başına maliyetler 10 kuruş ile 20TL arasında değişmektedir.

Ayrıca Google Ads reklamlarında günlük bütçenizi kendiniz belirlersiniz.

Google reklam firması nedir ve ne işe yarar?

Doğru teknik kullanımından bahsettiğimizde elbette bu işin profesyoneller tarafından yapılması gerektiğini de kabulleniriz.

Google reklam firması ile reklam alma, reklam verme ve gerekli analiz işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Reklam verdiğinizde işlerin bitmediğini bilmelisiniz. Reklam olayı sadece reklamı açmak ve kapatmaktan ibaret değildir. Düzenli olarak takibi yapılarak reklamlardan verimli sonuçlar almak son derece önemli bir konudur. Verdiğiniz reklamlardan kazanç sağlayamayacaksanız reklam vermenin pek bir anlamı kalmaz.

Reklam verdiğinizde reklamınızı takip edecek, sürekli bir reklam optimizasyonunu sağlayacak, reklamlarınızın verimini arttıracak profesyonellere ihtiyaç duyduğunuzda bizler devreye gireriz.

Google reklam firmaları arasında yer alan firmamız ile reklamlarınızı son derece hassas bir şekilde optimizasyonunu sağlayıp sizin verim alabilmeniz için elimizden geleni yaparız.

Tabi Reklam Ajanslarının bu konu için bazı kriterleri yer almaktadır. Bizler içinde bu kriterler şu şekildedir. Müşterilerimizin minimum aylık reklam bütçesi 2.000 TL olmalıdır. Ayrıca bizlerden profesyonel yardım almaları için 20% komisyon oranı uygulanmaktadır.
Örneğin 2.000 TL reklama ayıran müşterimiz, +400 TL profesyonel reklam hizmeti olarak vermektedir. Toplamda 2400 TL yatırarak reklamlarını çıkarabilmektedir.
Eğer ilk defa reklam yayınlayacaksanız reklam hesabı kurulum ve strateji belirleme ücretimiz bulunmaktadır.

0850 480 55 50| 0212 945 55 50| 0545 955 10 00| info[at]renkteknoloji.com.tr

RenkTeknoloji © 2002-2024 | web tasarım sektöründe faaliyetlerimize devam ediyoruz.

ANASAYFA
YARDIM
TELEFON
MAİL
WHATSAPP