Grafik Tasarım

Grafik tasarım reklam dünyasının üzerine titrediği sanat ve matematiğin buluştuğu birey algısıyla iletişim kurmanın tekniksel yoludur.

Bireyin ister kişi ister kuruluş olarak ürünün ön plana çıkartılması için doğru bir teknikle kendini tanıtması gerekir. İşte burada doğru teknik olarak kullanılan kavram grafik tasarımın ta kendisidir. Doğru yapılan grafik tasarım akılda kalmanızı sağlayacak başarımızı bir üst seviyeye taşıyacak ve kalite standardımızı arttıracaktır.

Logo tasarımı nedir ve nasıl yapılır?

Logo bir şirketi akılda kalan daha doğrusu akılda kalması gereken sembolüdür. Tarihsel olarak baktığınızda logo tasarımı günümüz ihtiyaçları dahilinde ortaya çıkmış bir kavram değildir aslında. Var olan uygarlıkların hemen hemen hepsi kendilerine imkânlar dahilinde bir ayırmaç tasarlamıştır.

Yüzyıllardır bir topluluğun anımsanması için kullanılan bu yöntem bugün grafik tasarım sayesinde modern ve teknolojik bir şekilde bizlere sunulmaktadır. Logo tasarım işlemleri grafik tasarım içerisinde yer almakla beraber bir kurumun bir şirketin veya bir kişinin sahip olması gereken en önemli unsurlardan biri olarak günümüz ihtiyaçları dünyasında da karşımıza çıkmaktadır. Logo sizin hatırlanmanızı sağlayacak küçük anahtarınızdır dersek haksızlık etmiş sayılmayız.

Katalog tasarımı nedir?

Şirketlerin kişi ve kurumların kendilerini tanıtmak için kullandıkları katalog kişiyi kurumu ve ya şirketi akılda kalıcı hale getirecek noktalardan biridir. Katalog tasarımını uzman bir grafik tasarım ekibi tarafından yapılması kazancı arttırıcı unsurlar arasında olacaktır.

Katalog tasarımı genelde müşteriye ürün veya hizmetlerinizi tanıtarak satışlarınıza etki etmektedir. Ayrıca katalog fuar, kongre gibi alanlarda en çok tercih edilen reklam araçlarından bir tanesidir.

Firmamız, bünyesinde bulunan uzman grafik tasarımcılar ile müşterilerimizin isteklerine doğru şekilde çözümler sunmaktadır.

Broşür tasarım nedir?

Özellikle ürün skalası sürekli değişen kurumların kullandığı broşür sistemi grafik tasarım işlemlerine dahil edilmiş bir işlemdir. Broşürler genellikle ürün ve hizmetlerin fiyatlarını içeren tek sayfa yada kırımlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Broşür ihtiyaçlarınız için bizlere müşteri hizmetleri telefonumuzdan ulaşabilir ve fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Grafik tasarım ve kalıcı başarı ilişkisi

İhtiyaçlar dahilinde grafik tasarımın alt dallarından olan katalog tasarımı broşür tasarımı ve logo tasarımı alanlarından hangisini tercih ederseniz edin size başarıyı getirecek belli başlı unsurlar vardır.

Logo tasarlanırken öncelikle logonun kurumu kişi ya da şirketi anımsatan noktası yakalanmalıdır.

Grafik tasarımın bireylerde etkilediği alan görsel hafıza olduğundan en çok dikkat edilmesi ve en çok yatırım yapılması gereken nokta kişilerin görsel hafızasıdır.

Doğru renk tercihleri doğru zemin üzerine hazırlanmış çalışmalar ve doğru figür tercihleri gibi noktaları dikkate alan grafik tasarım ekibi başarısını da ortaya koymuş olacaktır.

Grafik tasarımı ilgilendiren her alanda dikkat edilmesi gereken unsurlar hemen hemen aynı olur yenilikler ve bireylerin talepleri irdelenerek yol çizilmesi, grafik tasarım hizmetinin de buna göre verilmesi gerekmektedir.

Grafik tasarımın alanını belli başlı unsurlarla sınırlamak yanlış olacaktır. Görsel hafızayı tetikleme tekniklerinin uygulandığı grafik-tasarım işlemlerinde kullanım alanının çok geniş olduğunu düşünmek ve grafik tasarım profesyonel bir şekilde yararlanarak işinizi ön planda tutmak için atacağınız akıllıca adımlardan biridir. Afiş tasarımı, isim tasarımı, renk tasarım, logo tasarımı, katalog tasarımı, broşür tasarımı, İnsört tasarımı gibi birçok alanda grafik tasarımı faaliyetinden yararlanmak gerekir.

0850 480 55 50| 0212 945 55 50| 0545 955 10 00| info[at]renkteknoloji.com.tr

RenkTeknoloji © 2002-2024 | web tasarım sektöründe faaliyetlerimize devam ediyoruz.

ANASAYFA
YARDIM
TELEFON
MAİL
WHATSAPP