SEO nedir?

Web dünyasına biraz yakın olan herkesin, duydukları ilk sihirli kelime SEO olmaktadır.

Bir internet dünyası efsanesine dönüşen SEO aslında nedir ne değildir ne işe yarar ve ne işe yaramaz tüm bu soruların cevaplarını toparladık. Aklınızı karıştırmadan en yalın haliyle karşınızda SEO:

Google Arama Motoru Optimizasyonu 

Google arama motoru olarak belirli bir analitik sistem dâhilinde çalışmaktadır. Tamamen matematiksel olan bu sistemde, analizleme ve öne çıkarma kararları alınır.

Yani detaylı olarak;

  • Sizin internet sitesine girişini yapmış olduğunuz her hangi bir yazı ya da resim hiç fark etmeksizin altına yaptığınız açıklama ile ilgili mı? Ne kadar alakadar?
  • Google kullanıcıları sizin herhangi bir konu üzerinde yazdığınız yazıyı kullanıcılarına ilk sırada sunduğunda bu içerik kullanıcıya faydalı olur mu?
  • Kullanıcını ilgisini çeker mi?
  • Sitenin alt yapısı yeterli mi?
  • Site yeterince hızlı mı?
  • Kullanıcı için yeterince kolay mı, karmaşık mı?
  • Paylaşılan içerikte Kullanıcının ilgisini çekecek doğru kelimeler seçilmiş mi?

Gibi soruların cevabının olduğu bir analizler toplamıdır. Analizlerin sonucunda tüm kriterlere uyan içerikte her web çalışanının isteği olan ilk sıralarda olma başarısını beraberinde getirmektedir. Canlı organizmaya yani insana hitap eden bu sistemde yapay zekâ sistemine karşı yapılan çalışmaya da Seo çalışması denmektedir. Bu analizleri sağlayacak Google için sistemin yapay zekâsının alıcısı insan için hazırlanmış içeriği üretmek ve doğru çalışma stratejileri belirlemek bize başarılı Seo çalışmasını getirir.

Seo’nun Önemi

İnternet efsanesine dönüşen Seo kavramının öneminden bahsetmeye giriştiğimiz zaman önümüze birçok alt dal çıkmakla beraber esas ana fikrimiz başarı olmaktadır. Web sitesi sahibi kişinin önem göstermesi zorunlu olan Seo kavramı web sitesini başarıya taşıyacak olan anahtar kavramdır. Ele aldığımız gibi arama motoru optimizasyonu olan sistemin istediklerini vermek başarıya giden yolda çıkılan merdiven basamakları gibidir.

Google kullanıcısına çöp içerik sunmak istemez, çöp olmayan içerik konu bağlantısı olan içeriktir denklemi ile hareket etmek gerekmektedir. Nerden bileceğiz kullanıcının ne istediği sorusunun yanıtını kullanıcı aramalarının analizlerinden alarak hazırlanan içeriklerin, alt yapı çalışmalarının sonrasında beklenmesi gereken yol organik bir şekilde gelen başarının kendisidir. Seo olmazsa Google sizi fark etmeyebilir. Beklenen başarı gelmeyebilir ve büyük umutlarla girişilen işlerin sonucunda hüsran ile karşılaşılabilir.

Bunu biliyoruz ve haliyle bu kadar önemli bir kavramın kim tarafından yapılacağı yani profesyonel çalışma sorusu aklımıza takılıyor.

Seo Firması

Web dünyasında ister yeni olun ister yıllanmış olun profesyonel desteğe her zaman ihtiyacınız olacaktır. Sadece Seo üzerine çalışan firmalar elbette sistemi yakından takip etmekte ve olabilecek en verimli yolu da müşterisine sunmaktadır.

Başarının gelmesi kadar hızlı gelmesi de kişinin kazancını arttıracağından profesyonel hizmet veren Seo firmaları ile görüşmek ve destek almak yerinde ve doğru bir karar olacaktır.

Uzun vadede kendi çalışmalarınızdan da verim almanız mümkün olacaktır ama sitemin içeriğini bilmeden bu alanda amatör çalışmalar yaparak verim almak hayalin de ötesinde imkânsız görünmektedir.

 Seo fiyatları

Profesyonel destek alalım ancak bu iş bize ne kadara mal olacak? Ortalama piyasa fiyatları nedir? gibi sorularınıza ise şu şekilde bir aydınlatıcı cevap veriyoruz.

Seo çalışması her sitenin kendi ihtiyaçları kapsamında belirlenir ve kesin rakamlar üzerinden konuşmak bu sistem için doğru değildir. Öncelikle ilk yapılması gereken işlem sitenizin seo analizi olmalıdır. Sitenizin seo analizini yaptırdıktan sonra da size bir fiyat aralığı belirlenir.

Çünkü, haber kelimesinde ilk sayfada yer almak isteyen bir site ile avcılar düğün davetiyesi kelimesinde ilk sayfada yer almak isteyen bir site aynı değildir. Öncelikle doğru kelimeye odaklanmalıdır,

Örneğin; Beylikdüzü’nde ingilizce kurs veren bir kurumsunuz seo yaptıracağınız kelime ingilizce kurs kelimesinden daha çok beylikdüzü ingilizce kurs kelimesi olmalı. Çünkü beylikdüzü ve civarı bölgelerde yer almanız sizin müşterinizi çeker. Kadıköy’de bir kullanıcı arama terimi olarak ingilizce kurs yazıp sitenize girdiğinde bu kullanıcıyı öğrenciniz olması çok düşük bir olasılıktır. Bu sebep ile bölgesel SEO ile hedef anahtar kelimenizde üst sıralara çıkmanız öncelikli hedefiniz olmalıdır. Bölgesel SEO hem maliyeti daha uygun hemde zaman açısından daha kısa sürede yükselmeniz mümkündür.

0850 480 55 50| 0212 945 55 50| 0545 955 10 00| info[at]renkteknoloji.com.tr

RenkTeknoloji © 2002-2024 | web tasarım sektöründe faaliyetlerimize devam ediyoruz.

ANASAYFA
YARDIM
TELEFON
MAİL
WHATSAPP